Jaja de Varsity is inmiddels alweer ruimschoots achter de rug, de afgelopen twee weken heeft onze wedstrijdselectie de tijd gehad om zich optimaal voor te bereiden op de volgende wedstrijd van het kortebaan seizoen: de Hollandia en NK-klein!

De Hollandia is de 2e 2000 meter wedstrijd voor de EJD en de eerste voor onze MGD, maar hiernaast is de Hollandia ook jaarlijks het NK voor kleine nummers. Onder ‘kleine’ nummers vallen skiffs en tweezonders, dit houd in dat in de elite-velden de strijd losbast tussen te top van Nederland om i.p.v. een blik, een gouden- zilveren- of bronzen medaille. Deze wedstrijd is ook de eerste wedstrijd van het Developement klassement die de MGD in de dubbel2 zal starten dit seizoen, ook hoort deze wedstrijd bij het eerstejaars klassement dus de EJD heeft wederom de kans om lekker puntjes voor het klassement te scoren opweg naar misschien wel een 5e plek in het eerstejaars-klassement. Daarnaast zal Robin haar eerste kortebaan skiff-wedstrijd starten in het beginnelingen skiff-veld. Naast de MGD en EJD zullen José en Carlijn in actie komen de NK-velden. José zal samen met Ellen Hogerwerf van Proteus in een tweezonder stappen om te strijd met de top aan te gaan daarnaast zal Carlijn haar NK-debuut maken in een skiff tegen de top van Nederland.

Hieronder een overzicht met alle velden en starttijden van aankomend weekend:

Wie

Veld

Hoe laat

Dag

Carlijn

DE1x – time trail

18:17

Vrijdag

José (met Ellen Hogerwerf)

DE2- time trail

19:22

Carlijn

DE1x – kwart finale

8:10-8:25

Zaterdag

EJD’19

DEj8+ – voorwedstrijd

9:35

José (met Ellen Hogerwerf)

DE2- – herkansing (alleen wanneer nodig)

12:15-12:20

Isa en Lianne

DDev2x – voorwedstrijd

12:45

Carlijn

DE1x – halve finales

15:40-15:45

EJD’19

DEj8+ – a-finale

15:50

Isa en Lianne

DDev2x – a-finale

17:05

José (met Ellen Hogerwerf)

DE2- – halve finales

18:10-8:15

Zondag

EJD’19

DB8+ – voorwedstrijd

9:30

Robin

DB1x – voorwedstrijd

10:50

Lianne en Isa

DG2x – voorwedstrijd

11:25

EJD’19

DB8+ – a-finale

13:35

Carlijn

DE1x – a/b/c-finales

14:41-14:51

José (met Ellen Hogerwerf)

DE2- a/b/c finales

15:49-15:59

Robin

DB1x – a-finale

17:05

Isa en Lianne

DG2x – a-finale

17:20

Het wordt een spannend weekend met heel veel Pelargos-ploegen aan de start en dat is super vet!! Ik wens alle roeisters aan de start heel veel succes!!