Gisteren was het zover, goed roeiwater, een mooie zonnige woensdagmiddag én de eerste sparsessie van de afroeiploegen. Een 250 meter race op de Vliet. Ook het Sportief Traject heeft laten zien wat ze kunnen op een 500 meter.

Als eerste verscheen een combinatie van Dirty Martini en Pina Colada aan de start om het op te nemen tegen Gin Tonic. Deze fanatieke heren hadden er heel veel zinin.  Dirty Martini/Pina Colada vloog weg bij de start en lag gelijk voor. Gin Tonic bleef niet achter en na wat zoeken om gelijk aan te pikken gingen zij ook naar de finish. Dirty Martini/Pina Colada kwam als eerste over de finish met een tijd van 01:18.51 en Gin Tonic volgde snel met een tijd van 01:29.58.

De twee damesploegen Bloody Mary en Mojito waren er ook helemaal klaar voor. Na het startsignaal gingen de dames van start, de gezamenlijke inpik ging nog niet helemaal daverend, maar ze gingen vooruit. Beide ploegen gingen gelijk op aan het begin, helaas ging Bloody Mary even de kant in waardoor Mojito als eerste over de finish kwam met een tijd van 01:28.32. Bloody Mary heeft de 250 meter kunnen uitroeien met een tijd van 2:45.71.

Toen was het tijd voor de Heren en Dames van traject om de 500 meter te starten. Beide ploegen startten in een C4+. Ze vlogen weg bij de start en probeerden zo hard te staan als ze konden. De heren maakten een kleine snoek aan stuurboord waardoor ze even stillagen, maar vervolgens weer een vliegende start maakten richting de finish. De dames kwamen als eerste over de finish met een tijd van 2:15.55, en dat met een kapot voetenbord. De heren kwamen erachteraan met een tijd van 3:18.79.

De heren 8 van het sportief traject gaven alles. Gelijke en harde halen. Er kwam heel erg snel een einde aan de 500 meter. Ze kwamen over de finish met de snelle tijd van 1:35.01.

De laatste afroeiploegjes waren aan de beurt. Margarita tegen Sex on the Beach. Na het start signaal ging het heel gelijk op. Sex on the Beach lukte het om net iets harder te staan op de benen en kwamen als eerste over de finish, met een tijd net iets langzamer dan de snelste heren(!), 1:19.56. Margarita kwam een aantal seconden later over de finish met een tijd van 1.26.70. Heel netjes gedaan dames!

Carlijn in de skiff en de 4+ startten als laatste. Een hele spannende race. Carlijn lag bijna de hele 500 meter voor. Het laatste moment zag de 4+ de kans om in te halen. Helaas ging het sturen niet helemaal goed en botsten de boten bijna tegen elkaar, maar de dames en Carlijn zijn samen over de finish gekomen met een tijd van 2:03.76.

Hierbij alle tijden nog 1 keer op een rij:

500 meter: 

Heren 8: 1:35.01
Dames 4+ : 2:03.76
Carlijn in Skiff: 2:03.76
Dames C4+ : 2:15.55
Heren C4+ : 3:18,79

250 meter: 

Dirty Martini/Pina Colada: 01:18.51
Sex on the Beach: 1:19.56
Margarita: 1:26.70
Mojito: 01:28.32
Gin Tonic: 01:29.58
Bloody Mary: 2:45.71

Over twee weken is er weer een sparsessie, kunnen jullie je eigen record verbreken?